Méně známé vlivy bydlení v mobilním domě
Posezení pod pergolou
Mobilní domy jsou dostatečně komfortní a poskytují k životu příjemné prostředí jak v létě, tak i v zimě (pokud se jedná o zateplené, celoročně obyvatelné objekty). Od listopadu do března býváme v průběhu dne zpravidla ukryti uvnitř, ale jakmile se začne projevovat jaro, láká nás to více ven, a mezi dubnem a říjnem tu trávíme mnohem více času, než uvnitř. Stává se pak, že si v kuchyni pouze připravíme pokrm a jdeme si jej zkonzumovat na terasu, do altánu nebo pod pergolu. Proto by v blízkosti mobilní dřevostavby neměl chybět nějaký zahradní přístřešek, který bydlení ještě více oživí.
Vliv rostlin na zahradě
Rostliny mají na náš život pozitivnější vliv, než si mnohdy myslíme. Produkují totiž životodárnou energii, kterou citliví lidé dobře vnímají jako cosi, co nás nabíjí, povzbuzuje a uklidňuje. Být obklopeni přírodou, je pro obyvatele mobilního domu celoročního mnohem větším požehnáním, než mobilní data a připojení k Internetu. Kdo se takto rozhodne žít, určitě neprohloupí, a s velkou pravděpodobností se dožije vyššího věku ve zdraví, než osoba, která tráví celý čas uprostřed rušného velkoměsta.
Ionizace vzduchu
K zdravějšímu způsobu života přispívají i záporné ionty neboli záporná ionizace. Ta vzniká právě v přírodě, hlavně tam, kde je mnoho zeleně a vyšší vlhkost vzduchu. Nejvíce záporných iontů bývá v blízkosti břehů řek, potoků, říček a rybníků a na okraji hlubšího lesního porostu, proto pokud máte zájem v takovém prostředí žít, vyhledávejte pozemky pro mobilní dřevostavby v těchto, a podobných lokalitách. K lepší ionizaci vzduchu vám může přispět i akvárium a na zahradě např. malé jezírko s fontánou. V každém případě na tom budete lépe na venkově v rekreační oblasti, než ve městě, v přelidněném sídlišti, kde vládne chaos, a kde převládají různé formy chronického stresu.