Podnikatelská hypotéka
V případě, že se snažíte rozjet nějaký business, vždy musíte počítat se zvýšenými počátečními náklady. Každá činnost vyžaduje nějaké doprovodné materiály, jako stroje, budovy. Pokud plánujete podnikat musíte s těmito výdaji předem počítat. Může být celkem náročné takové finance vložit do něčeho, bez toho abyste dopředu věděli, zda vaše podnikaní přinese nějaký kloudný výsledek. S tím je však podnikaní spojené, s rizikem. Ne každý z nás má našetřené peníze na nákup například soustruhu či budovy. Pokud nevlastníte již nějaké prostory, jistě vás čeká jejich koupě.
Při dnešních cenách nemovitostí byste určitě museli šetřit desítky let, než byste našetřili na jejich koupi. Proto jsou poskytované podnikatelům půjčky a hypotéky, díky nímž můžou pokrýt počáteční investici, které se jim postupem času vrátí v zisku.
Pokud byste si chtěli pořídit velice nákladnou věc, jako je například nějaká hala, půjčka by byla určitě ve velké výši a museli byste ji splácet velmi dlouho. Málo která banka by vám poskytla takovou sumu bez nějaké zástavy. Proto banky i nebankovní instituce nabízejí hypotéky pro podnikatele.
Hypotéky se vyznačují právě vysokými částkami, v řádu milionů a bývají splácené zpravidla deset až třicet let. Hypotéka by však neměla přesáhnout více než osmdesát procent zástavy. Určitou část je potřeba mít ze svého, aby banka měla jistotu splacení.
Pro podnikatele bývají hypotéky často výhodnější díky příjemnějším úrokům a také nižším poplatkům. Hypotéka bývá dnes dostupnější a lépe získatelná. Peníze z ní můžete využít například na stavbu haly, koupě velkého stroje či domu, kde plánujete prodávat. Musíte však prokázat svou likviditu a schopnost pravidelně splácet. Veškeré podmínky, jako jsou měsíční splátky či délka úvěru lze zařídit přímo s bankovní či nebankovní společností. Zástavou nemovitosti jsou právě hypotéky známe, většinou tou nemovitostí, kterou plánujete vlastnit nebo vlastním bydlením. Pokud nebudete schopni splácet, banka má poté nárok na danou nemovitost.